S
Yeni bir arabam var; garantimi geçerli kılmak için bakım için satıcıya götürmem gerekir mi?
CGold Garage Servis Olarak, Tamir Servisi’nde daima üreticinin bakım programına uyarız. Garantinizin geçerli kaldığından ve arabanızın mutlu kaldığından emin olacağız – birçok km gelsin!
S
Aracımın garantisinin geçerli olması için ne yapmalıyım?
CAracınıza, kullanıcı el kitabında veya garanti kitapçığında belirtilen aralıklarla servis verildiğinden emin olun ve aracınızın bakımının açık kayıtlarını tutun. Faturada kayıtlı tarih, parça, araç kimlik numarası ve kilometreyi eklediğinizden emin olun. Makbuzlarınızı güvenli bir yerde saklayın. Kullanıcı el kitabında veya garanti kitapçığında bir servis günlüğü varsa, kullanmanızı tavsiye ederiz.
S
Arabam kiralık bir araç. Bakımdan sorumlu muyum?
CBir aracı kiralasanız bile, aracı kullanım kılavuzunda belirtildiği gibi iyi çalışır durumda tutmak için gereken tüm bakım ve onarımlardan siz sorumlusunuz.
S
Hangi parçalar değiştirilmeli ve bu servisler hangi aralıklarla yapılmalıdır?
CKullanıcı el kitabını kontrol et. Belirli parçalar ve servis aralıklarıyla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgileri size verecektir. İyice okuduğunuzdan ve istisnaları ya da ciddi servis notlarını not edin. Tüketiciyi korumak için garantiler var, ancak gereklilikleri yerine getirmelisiniz.
S
Bu onarımlar için satıcıya geri dönmek zorunda mıyım? Ya bu onarımlar garantimin kapsamındaysa?
CArabanızın bakımını yapıp tamir ettireceğiniz yer seçimi size aittir. Ancak, garanti kapsamında olan onarımlar için muhtemelen aracı satıcıya geri götürmeniz gerekecektir. Hangi onarımların kapsandığından emin olmak için garantinizi tamamen kontrol edin.

Bunları Bilmelisiniz!

  • V Kayışına dikkat!

    Yaz aylarında genişleyen V kayışı,özelliğini kaybeder. Kayışı germeniz mümkünse gererek kullanın, aksi takdirde kayışı değiştirmek gerekir. Çünkü gevşek kayış şarjı etkiler, vantilatörün devir daimini yavaşlatır. Dolayısıyla otomobilin sağlıklı çalışmasını etkiler.

  • Antifrizi mutlaka ölçtürün!

    Radyatör sistemindeki suyun donmaması için antifiriz kullanılmalıdır. Soğutma sistemini korozyona karşı korumak için yaz-kış kullanılması gereken antifriz, kışın soğutma sisteminin donmasını önler.

  • Silecekleri kontrol edin!

    Ön cam sileceklerinin kış ayarlarının zorlu koşullarında iyi performans göstermesi için aşınmışsa değiştirilmesi gerekir. Yazın bunaltıcı sıcaklarında silecekler çabuk aşınmış olabilir.. Silecekleriniz aşınmışsa,kendinizden kolayca değiştirebilirsiniz. Böylece yağmurlu ve karlı havalarda görüşünüz önemli ölçüde artar.

Sorunuzu bulamadınız mı? Bize sorun!

Firmamız;her marka araca benzinli ve dizel motor mekanik, periyodik bakım, şanzıman bakım, triger seti, amortisör değişimi, kaporta, boya hizmeti vermektedir.